Tips

Orhan Gorbon kim?

Orhan Gorbon kim?

ORHAN Gorbon, Gorbon ailesinin üçüncü nesil ferdi. Mimar dedesi Prof. Dr. Rebii Gorbon, ne yazık ki her ikisi de yıkılan Karaköy Yolcu Salonu ve Karaköy Liman Lokantası, yıllardır kapalı olan Heybeliada Sanatoryumu, Florence Nightingale Hemşire Okulu gibi şehrimizin simgesel binalarına imza atmış bir isim.

Burak Gorbon kim?

Burak Gorbon, Amerikalı strateji danışmanlığı şirketi Monitor Group’un Ortadoğu ve Kuzey Afrika başkan yardımcısı. Aynı zamanda Gorbon Yacht’ın sahibi. Aileden denizci. Ulusal ve uluslararası yelken yarışlarında pek çok derecesi var.

Orhan Gorbon kaç yaşında?

1972 senesinde Istanbul’da dünyaya geldim. Hayatımın ilk yılları biraz inişli çıkışlı geçti diyebilirim. Selin İlkokulu, Alman Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi’nde (psikoloji) okudum. Kısa bir süre aile firmamız GORBON Seramik’de çalıştıktan sonra yeniden okumak için New Jersey’e gittim.

Gorbon Işıl kimin?

1958 yılında Prof. Bedii Gorbon tarafından kurulan ve 2000’li yıllara kadar parlak bir dönem geçiren Gorbon, 2001 krizi ve aile ilişkilerindeki anlaşmazlıklar nedeniyle iflas etmişti. 16 yıldır faaliyet göstermeyen Gorbon, son bir yıldır ailenin 3’üncü kuşak temsilcisi Orhan Gorbon’un çabalarıyla yeniden canlanıyor.

Gorbon Işıl ne demek?

Gorbon da kendi markalarını canlandırmak için 1952’den 2000’e kadar üretilmiş yüzün üzerinde Gorbon parçası toplamış. Bunlar için bir mekân hayali kuruyor. Dedesi mimar Rebii Gorbon’un temellerini attığı Gorbon Işıl, 2001 yılında iflas ettiğinde, şirketin yönetiminde oğlu Aziz Gorbon vardı.

Rebii Gorbon nereli?

Hayatı Rebii Gorbon, 1909 senesinde İstanbul Üsküdar’da dünyaya geldi. Rebii Gorbon’un sanata olan ilgisini erken yaşlarda başladı.